Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Ciechanów

Dzień Dziecka w okręgu Ciechanów

W dniu 01-06-2022 Zarząd Okręgowy PZŁ w Ciechanowie wraz z Ciechanowskim Towarzyszem Łowieckim Koło Łowieckie nr 2 w Ciechanowie
zorganizował spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej  na strzelnicy myśliwskiej w Chotumiu.
Dzieci mogły zapoznać się ze strzelectwem myśliwskim, obejrzeć pokaz strzelecki do rzutków, oraz prezentacja broni myśliwskiej.

W dniu 29-05-2022r Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Ciechanowie wraz z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego Ciechanów – Miasto brał udział w Rodzinnym Pikniku  z okazji Dnia Dziecka przy zbiorniku wodnym „KRUBIN”.

Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat zwyczajów zwierząt łownych. Plansze edukacyjne, oraz inne pomoce były bardzo pomocne w nawiązaniu kontaktu z małymi uczestnikami spotkania. Na stoiskach wystawowych dużym zainteresowaniem cieszyły sie trofea łowieckie.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli w  konkursach plastycznych o tematyce łowieckiej.

Podczas imprezy zbierano środki na leczenie 3-letniego Oliwiera Wróbla z naszego miasta. Podczas pikniku uczestniczyli wolontariusze Stowarzyszenia Dobrych Serc, którzy prowadzili liczne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, zdjęcia z mega maskotkami, loterię fantową oraz kiermasz słodkości.

W czasie pikniku strażacy z Państwowej Straży Pożarnej uczyli jak udzielać prawidłowo pierwszej pomocy.

Dla każdego uczestnika pikniku była kiełbaska z grilla.

Przeprowadzano również  w zawody wędkarskie w których wzięło udział ok 100 dzieci do lat14, wraz z rodzicami lub opiekunami.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱