Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Ciechanów

I Mazowiecki Konkurs Kuchni Myśliwskiej i Łowieckiej im. dr Grzegorza Russaka

W dniu 18 września 2022r. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Ciechanowie  wspólnie z okręgiem ostrołęckim, olsztyńskim, Kołem Łowieckim ,, Czajka’’ w Pułtusku, Domem Polonii w Pułtusku oraz Stowarzyszeniem ,, Wspólnota Polska’’ pod patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wziął udział w  I Mazowieckim Konkursie Kuchni Myśliwskiej i Łowieckiej im. dr. Grzegorza Rusaka.
Patron konkursu dr Grzegorz Russak był wieloletnim dyrektorem Domu Polonii w Pułtusku oraz zagorzałym miłośnikiem i propagatorem kuchni myśliwskiej.

W I Mazowieckim Konkursie Kuchni Myśliwskiej i Łowieckiej im. dr. Grzegorza Russaka w Pułtusku stanęło w kulinarne szranki 14 kół łowieckich i 4 koła gospodyń wiejskich. Uczestnicy przygotowali do degustacji takie specjały jak: pasztet z jelenia, zrazy z kozła, żurek myśliwski, tort leśny, smalec, leczo z sarniny, ciasto „leśny mech”, pasztet z bażanta, carpaccio z jelenia, comber z sarny, gulasz myśliwski z jelenia, tatar myśliwski, pasztet z dziczyzny, polędwica z sarny z jagodami, czy salami truflowe z jelenia.

W wydarzeniu wziął udział Wicepremier Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski.
Łowczy Okręgowy PZŁ w Ciechanowie Daniel Nitowski odznaczył Wicepremiera Henryka Kowalczyka medalem „Za zasługi dla łowiectwa okręgu ciechanowskiego Polskiego Związku Łowieckiego” .

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱